Torsten Jovinge skisser

Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser
Torsten Jovinge skisser

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TORSTEN JOVINGE (1898-1936): skisser med varierande motiv, ca 55 st, merparten blyerts på papper, osignerade men flertalet intygade a tergo från Marika Jovinge

PROVENIENS:
Marika Jovinge (dotter till Torsten Jovinge)

slitage, vissa papper gulnade samt med kantskador

822841

2020-10-21