Torsten Jovinge akvareller
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORSTEN JOVINGE (1898-1936): Sydeuropeiska motiv, 3 akvareller på papper, osignerade, intygade a tergo av Marika Jovinge 97, bladmått ca 55x48, 48x40 resp 50x45 cm, oramade blad
PROVENIENS: Marika Jovinge (dotter till Torsten Jovinge)
kantskador, nålmärken, ett blad ofärdigt
822842
2020-10-21