Torsten Jovinge akvareller

Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller
Torsten Jovinge  akvareller

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TORSTEN JOVINGE (1898-1936): Sydeuropeiska motiv, 3 akvareller på papper, osignerade, intygade a tergo av Marika Jovinge 97, bladmått ca 55x48, 48x40 resp 50x45 cm, oramade blad

PROVENIENS: Marika Jovinge (dotter till Torsten Jovinge)

kantskador, nålmärken, ett blad ofärdigt

822842

2020-10-21