Torsten Jovinge nakenstudie

Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie
Torsten Jovinge nakenstudie

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TORSTEN JOVINGE (1898-1936): tillskriven, nakenstudie, olja på duk, ej signerad, ej uppspänd, ca dukmått 70x32 cm

PROVENIENS:
Marika Jovinge (dotter till Torsten Jovinge & Stella Falkner), medföljer attribuering från Marika Jovinge

Zustandsbeschreibung

822854

2020-10-29