Matbord senempire England

Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England
Matbord senempire England

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

MATBORD, omkring 1800-talets andra kvartal/mitt, senempire, England, mahogny, rund skiva, pelarben med godronnerad dekor, fyrdelad fot ståendes på hjultrissor, fotavslut i form av lejontassar, en iläggsskiva med sarg, med 2 stödben samt möjlighet för flertalet iläggssskivor, höjd ca 78, diameter 115, iläggsskivan 70 cm

Zustandsbeschreibung

Äldre lagningar, faner med resningar/skador

823005

2020-10-08