Ljusstakar
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut/omkring 1800, träskuren dekor i mahogny, monteringar i argent haché, fyrkantig fotplatta, balusterformad och godronnerad bas, kannelerad pelare, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 34,5 cm
Bruksslitage
823041
2020-10-25