Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut/omkring 1800, träskuren dekor i mahogny, monteringar i argent haché, fyrkantig fotplatta, balusterformad och godronnerad bas, kannelerad pelare, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 34,5 cm

Bruksslitage

823041

2020-10-25