Masion Krieger skrivbord
Klubbat för:
10 000 SEK
Arviointi
10 000 SEK
Kuvaus
MAISON KRIEGER (firma verksam i Paris 1826-omkring 1900), skrivbord, fanérat i mahogny med dekor av romber, Louis XVI-stil, beslag i mässing, kannelerade ben, lås signerat Krieger Paris, höjd 76, 100x60 cm
Kuntoraportti
Fanérlagning, bruksslitage
823130
Päivämäärä:
2020-10-09