Spegel Erik Gustav Silvernagel

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, hudviksvallsarbete, signerad EGS (Erik Gustaf Silvernagel, mästare i Hudviksvall, burskap 1821-1829), Hudiksvalls hallstämpel 1821, skuren dekor, förgylld, senare bemålning, ca 88x45 cm

bruksslitage

823151

2020-10-09