Bijouterier halsband broscher örhängen
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BROSCHER, ÖRHÄNGEN, HALSBAND, RINGAR, ÖRHÄNGEN, PUDERDOSA, oädel metall samt delvis silver, 1800/1900-tal, bl a med markasiter, slipat stål, en brosch i fornnodisk stil stämplad Tostrup 1886 Kristiania
Ett halsband saknar mittsten, lagningar och stenar saknas förekommer
823172
2020-10-17