Klubbat för:
700 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
SKÅLAR samt FAT, 4 dlr, omkring 1900-talets första hälft, bl.a. Sandviks glasbruk, Flygfors, tillskrivna, röktonad respektive blåtonad glasmassa, höjd ca 7-13 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
823201
2020-10-12
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner