Skålar samt fat

Skålar samt fat
Skålar samt fat
Skålar samt fat
Skålar samt fat
Skålar samt fat
Skålar samt fat

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

SKÅLAR samt FAT, 4 dlr, omkring 1900-talets första hälft, bl.a. Sandviks glasbruk, Flygfors, tillskrivna, röktonad respektive blåtonad glasmassa, höjd ca 7-13 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

823201

2020-10-12