Jens Ferm, Beskyddad

Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad
Jens Ferm, Beskyddad

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JENS FERM (född 1960): Beskyddad, signerad på baksidan Jens Ferm, olja på duk, 81x65 cm.

PROVENIENS
Privat samling, Bryssel

Jens Ferm föddes i Norrköping. Han studerade på konstskolan Idun Lovén i Stockholm åren 1984-86 och vid Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts i Paris mellan 1986-90. Han är bosatt i Paris där han är verksam.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

823227

2020-10-25