Jan-Eric Löweandlers sideboard
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JAN-ERIC LÖWENADLERS SIDEBOARD, rektangulär form, 1900-talets slut, mahogny med intarsiarand, höjd 75 cm, längd 218 cm, djup 40 cm
PROVENIENS: Sideboardet har tillhört den berömde konsthandlaren Jan-Eric Löwenadler (1936-2010).
Blekt, smärre slitage
823239
2020-10-25