Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅL, 1800/1900-tal, med fyra karaktärers märke, figural dekor i underglasyrblått, höjd ca 10,5 samt diameter 36 cm

Smärre slitage

823257

2020-10-14