Carl Malmsten fåtölj Ambassad

Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad
Carl Malmsten fåtölj Ambassad

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL MALMSTEN, fåtölj, "Ambassad"/"Berlin", omärkt, 1900-talets andra hälft, klädsel av Josef Frank-tyg, sitthöjd ca 40, rygghöjd 73 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, nötning på sits

823272

2020-10-13