Ljusstakar, 1900-tal
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empirestil, förgylld brons och marmor, fotplatta med reliefdekor av turturduvor, pilkogger och fackla, pelare med bas av fötter, krönt av karyatidansikten, ljuspipa med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 31 cm
Slitage, obetydliga nagg
823293
2020-10-25