Ljusstakar, 1900-tal

Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal
Ljusstakar, 1900-tal

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, empirestil, förgylld brons och marmor, fotplatta med reliefdekor av turturduvor, pilkogger och fackla, pelare med bas av fötter, krönt av karyatidansikten, ljuspipa med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 31 cm

Slitage, obetydliga nagg

823293

2020-10-25