Josef Frank Svenskt Tenn soffa
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
JOSEF FRANK, fyrsitsig soffa modell 3031, "Långsoffan" formgiven på 1940-talet, Svenskt Tenn, bredd 285, höjd 85, djup 96, sitthöjd 45 cm, soffan har ett löst avtagbart tyg över sig nu, turkos klädsel undertill, sitt- och ryggplymåerna saknar det turkos invändiga klädseln
Historik: Soffan designades ursprungligen som en specialbeställning till Kjell och Märta Beijers hem på Säby
Minimalt slitage
823470
2020-10-16