Bordslampor, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
18 000 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
BORDSLAMPOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med akantusblad, räfflad pelare krönt av fruktkorg, höjd 44 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, omarbetade ljusstakar
823600
2020-10-25