Bordslampor, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

18 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med akantusblad, räfflad pelare krönt av fruktkorg, höjd 44 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, omarbetade ljusstakar

823600

2020-10-25