Ljusstakar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld brons, roulettedekor, bladhölstrade pelare, lösa manschetter, höjd 25 cm

Bruksslitage, ena foten med smärre bucklor

823606

2020-10-25