Edward Hald slipgraal Orrefors 1940-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
EDWARD HALD, skål, Orrefors 1941, Slipgraal, fotklack i klarglas, geometrisk dekor i violett, signerad med gåvotext Till Fru Karin Larsson som minne av besöket på Orrefors 12 aug 1941 samt egenhändig signatur Edward Hald, höjd 9, diameter 16 cm
Kuntoraportti
823643
Päivämäärä:
2020-10-25