Edward Hald slipgraal Orrefors 1940-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

EDWARD HALD, skål, Orrefors 1941, Slipgraal, fotklack i klarglas, geometrisk dekor i violett, signerad med gåvotext Till Fru Karin Larsson som minne av besöket på Orrefors 12 aug 1941 samt egenhändig signatur Edward Hald, höjd 9, diameter 16 cm

Kuntoraportti

823643

Päivämäärä:

2020-10-25