Tallrikar samt kopp & fat
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR (2) samt KOPP med FAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) samt Qianlong, (1736-95), dekor i underglasyrblått respektive polykrom blomster dekor i emaljfärger, diameter 8,5- 23 cm.
Bruksslitage, nagg, en tallrik med spricka.
823727
2020-10-18