Tallrikar samt kopp & fat

Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat
Tallrikar samt kopp & fat

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR (2) samt KOPP med FAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) samt Qianlong, (1736-95), dekor i underglasyrblått respektive polykrom blomster dekor i emaljfärger, diameter 8,5- 23 cm.

Bruksslitage, nagg, en tallrik med spricka.

823727

2020-10-18