Lockurna Kina

Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina
Lockurna Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

800 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd 27 cm.

Skador, lagningar.

823729

2020-10-18