Paavo Tynell taklampa 1950-tal
Klubbat för:
27 000 EUR
Utropspris
6 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Idman 1950-tal, polerad mässing, 3 ljuspunkter, diam. 53 cm, höjd 100 cm.
Proveniens Borgå Domkapitel, mötesrum
Sedvanligt slitage, någon mindre buckla
823933
2020-10-18