Verktyg och redskap allmoge

Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge
Verktyg och redskap allmoge

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VERKTYG, allmoge, trä samt järn, ca 29 dlr, mestadels 1700-tal, bestående bl.a av: borrsväng, hyvlar, mätstickor, tänger m.m

Ingår i temaauktionen Allmoge

Åldersrelaterat slitage

823978

2020-10-28