Spånkorg allmoge 1876
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
SPÅNKORG samt OSTKORG, spånkorgen daterad 1876, polykromt bemålad, ostkorgen med rund form, flätat i björk- eller granrot, spånkorgen ca 28x18, ostkorgens diameter ca 28 cm
Ingår i temaauktionen Allmoge
Kuntoraportti
Åldersrelatertat slitage
823992
Päivämäärä:
2020-10-28