Spånkorg allmoge 1876

Spånkorg allmoge 1876
Spånkorg allmoge 1876
Spånkorg allmoge 1876
Spånkorg allmoge 1876
Spånkorg allmoge 1876
Spånkorg allmoge 1876

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

SPÅNKORG samt OSTKORG, spånkorgen daterad 1876, polykromt bemålad, ostkorgen med rund form, flätat i björk- eller granrot, spånkorgen ca 28x18, ostkorgens diameter ca 28 cm

Ingår i temaauktionen Allmoge

Kuntoraportti

Åldersrelatertat slitage

823992

Päivämäärä:

2020-10-28