Tapio Wirkkala vas Iittala

Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala
Tapio Wirkkala vas Iittala

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, vas, friblåst klart glas med sodabubblor, Iittala, vriden form, 1940-tal, signerad Tapio Wirkkala Iittala, höjd ca 15,5 cm

Slitage

824004

2020-10-14