Hans Dahl
Klubbat för:
2 200 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
HANS DAHL (Norge, 1849-1937): Porträtt av en flicka, signerad "Dahl", akvarell, 33x21 cm.
PROVENIENS:
Arkitekt Isac Gustaf Clason (1856-1930),
hans son arkitekt Gustaf Clason (1893-1964)
Därefter i arv inom familjen Clason till 2020.
Kuntoraportti
824009
Päivämäärä:
2020-10-14