Hans Dahl

Hans Dahl
Hans Dahl

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

HANS DAHL (Norge, 1849-1937): Porträtt av en flicka, signerad "Dahl", akvarell, 33x21 cm.

PROVENIENS:
Arkitekt Isac Gustaf Clason (1856-1930),
hans son arkitekt Gustaf Clason (1893-1964)
Därefter i arv inom familjen Clason till 2020.

Kuntoraportti

824009

Päivämäärä:

2020-10-14