Märtha Bolin-Clason, Porträtt av Gustav Clason, ak
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988): Porträtt av sonen Gustav Clason, akvarell på papper, 20x24 cm
PROVENIENS:
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling
824148
2020-10-25