Bok Claudianus Amsterdam 1760
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CLAUDIANUS, CL. Opera, quae exstant, omnia ad membranarum veterum fidem castigata [...] Amstelaedami [Amsterdam], ex officina Schouteniana, 1760. 1112 s (sid 601-608 saknas, känd felpaginering), samtida pergamentband, ägaranteckning i bläck ´W. S. Campbell, Eton Coll, May 1st 1839´
Slitage och mindre skador, ej genomgången
824159
2020-10-18