Stig Lindberg servisdelar Colorado

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STIG LINDBERG, 36 dlr, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt, flintgods, olika färger, bestående av: 13 gröna mattallrikar, 3 svarta förrättstallrikar, 7 mörkgröna förrättstallrikar 3 svarta djupa fat, 6 gröna asietter, 2 vita asietter, 1 ljusblått uppläggningsfat, samt 1 senapsburk

Bruksslitage, ställvis hårt, 3 mattallrikar med nagg, ytterligare nagg kan förekomma

824221

2020-10-14