Grötskålar Alf Wallander Rörstrand
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALF WALLANDER, 2 st, grötskålar med lock, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, längder ca 30-40 cm
Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge
Lock med skador, nagg, krackeleringar, missfärgningar
824231
2020-10-30