Grötskålar Alf Wallander Rörstrand

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALF WALLANDER, 2 st, grötskålar med lock, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, längder ca 30-40 cm

Proveniens Villa Blåkulla Nyhamnsläge

Lock med skador, nagg, krackeleringar, missfärgningar

824231

2020-10-30