Alvar Aalto karmstolar ett par modell 401

Klubbat för:

1 000 EUR

1 300 EUR

ALVAR AALTO, FÅTÖLJER ETT PAR, modell 401, O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B. 1900-talets mitt, stomme i björk, stoppad sits och rygg, höjd 97 cm, bredd 63 cm

Normalt slitage

824232

2020-10-18