Skåp i 1700-tals stil
Klubbat för:
44 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP i form av kakelugn från 1700-talet, trä, delbart, överdel med två hyllor och underdel med en hylla bakom dörrar, målad dekor av urnor och växter, bredd 88, djup 30, ca höjd 221 cm
Proveniens: Katrinetorps utställning "Svenska Ostindiska Kompaniet", Malmö 2008
Bruksslitage
824260
2020-10-15