Soffa, 1900-talets början
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk stil, 1900-talets början, träskuren dekor och pastellage, förgylld och mörkpatinerad, armlänen med skulpterade gripar, dekor av fleuronger, sarger med bladstav, överkragade avsmalnande ben med bladhölster och kannelering, klädd med domestik, sitthöjd 42, längd 145 cm
Bruksslitage
824395
2020-10-25