Soffa, 1900-talets början

Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SOFFA, sengustaviansk stil, 1900-talets början, träskuren dekor och pastellage, förgylld och mörkpatinerad, armlänen med skulpterade gripar, dekor av fleuronger, sarger med bladstav, överkragade avsmalnande ben med bladhölster och kannelering, klädd med domestik, sitthöjd 42, längd 145 cm

Bruksslitage

824395

2020-10-25