Kerub, 1700-tal

Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal
Kerub, 1700-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KERUB, 1700-tal, skulpterat trä, bronserad, höjd 87 cm

PROVENIENS: Uppsala Auktionskammare, Internationell kvalitetsauktion, våren 2016, nr 292

Ställvisa skador och lagningar, något maskstungen, mindre dekorbortfall

824400

2020-10-25