Kerub, 1700-tal
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KERUB, 1700-tal, skulpterat trä, bronserad, höjd 87 cm
PROVENIENS: Uppsala Auktionskammare, Internationell kvalitetsauktion, våren 2016, nr 292
Ställvisa skador och lagningar, något maskstungen, mindre dekorbortfall
824400
2020-10-25