Salsstolar, omkring 1800

Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800
Salsstolar, omkring 1800

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALSSTOLAR, sex stycken, sengustavianska, träskuren dekor, uppsvängd rygg med dekor av axknippe, genombruten kopplad ryggbricka med akantushänge, raka konturerade sarger, avsmalnande ben, H-kryss, bemålade i pärlgrått, klädda med vinrött skinn, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, smärre lagningar

824403

2020-10-25