Meissen teservis dekor med gröna vinblad
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, teservis, 14 dlr, porslin, dekor med vinblad, profilerade brätten, 1900-talets första hälft, bestående av: tekanna, (höjd 14 cm), 6 assietter (diameter 18 cm), 6 tekoppar med fat, sockerskål med lock
Enstaka nagg förekommer
824471
2020-10-14