Meissen teservis dekor med gröna vinblad

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

MEISSEN, teservis, 14 dlr, porslin, dekor med vinblad, profilerade brätten, 1900-talets första hälft, bestående av: tekanna, (höjd 14 cm), 6 assietter (diameter 18 cm), 6 tekoppar med fat, sockerskål med lock

Kuntoraportti

Enstaka nagg förekommer

824471

Päivämäärä:

2020-10-14