Tove Jansson oljemålning

Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning

Klubbat för:

47 000 EUR

25 000 EUR

TOVE JANSSON (1914-2001) "Gummiplantagen", signerad, utförd 1942, olja på pannå, 73x76 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum "Tove Jansson" 4.2-4.4 1993, Ateneum 14.3 2014 - 7.9 2014

824547

2020-10-18