Klubbat för:
47 000 EUR
25 000 EUR
TOVE JANSSON (1914-2001) "Gummiplantagen", signerad, utförd 1942, olja på pannå, 73x76 cm
Utställningar: Åbo konstmuseum "Tove Jansson" 4.2-4.4 1993, Ateneum 14.3 2014 - 7.9 2014
824547
2020-10-18