Bordspendyl
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, omkring år 1900, urverk märkt "JT, Japy Freres", bronserad och förgylld, målade porslinsplaketter, varav urtavla märkt "London", verksnr 486.6, mått ca 28x12x42 cm
Åldersrelaterat ytslitage, pendel och nyckel saknas, ej funktionstestad
824559
2020-10-24