Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

BORDSPENDYL, omkring år 1900, urverk märkt "JT, Japy Freres", bronserad och förgylld, målade porslinsplaketter, varav urtavla märkt "London", verksnr 486.6, mått ca 28x12x42 cm

Åldersrelaterat ytslitage, pendel och nyckel saknas, ej funktionstestad

824559

2020-10-24