Paavo Tynell vägglampa

Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa

Klubbat för:

600 EUR

Utropspris

800 EUR

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, för utomhusbruk. 1900-talets mitt, patinerad koppar, insidan vitmålad, bredd 34 cm, höjd 30 cm, djup 31 cm.

Slitage, ej funktionstestad, glaskupan möjligen utbytt till större diameter

824569

2020-10-18