Paavo Tynell vägglampa
Klubbat för:
600 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, för utomhusbruk. 1900-talets mitt, patinerad koppar, insidan vitmålad, bredd 34 cm, höjd 30 cm, djup 31 cm.
Slitage, ej funktionstestad, glaskupan möjligen utbytt till större diameter
824569
2020-10-18