Utgår Svanen fåtöljer av Arne Jacobsen

Klubbat för:

2 000 EUR

Utropspris

2 000 EUR

Utgår ARNE JACOBSEN, fåtöljer, ett par, "Svanen", Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, brunt läserklädsel, roterande centralfot, höjd 82 cm, bredd 77 cm.

Hårt slitage, revor, hål, repor och märken.

824639

2020-10-18