Supkalkar 4 st silver 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SUPKALKAR, 4 st, silver, 1800-tal, samtliga delar med invändig förgyllning, olikformade kuppor med utvikt bräm, två delar med ornerad kuppa, delar med rund fot med fasad kant eller delar med kvadratisk fotplatta, höjd ca 9-12 cm, vikt ca 165 g
Åldersrelaterat slitage. Äldre gravyr, stötskada eller bristning förekommer.
824647
2020-10-24