Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATSALSGRUPP, 9 dlr, gråmålat, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, dekor av fleuroner, stoppade lösa sitsar, bestående av: matbord med 2 iläggsskivor á 55 samt 1 skiva á 81, 8 stolar, sitthöjd ca 47, bordets höjd ca 76, Ø ca 109 cm
Bruksslitage, repor, märken, fläckar, fanérskador
824719
2020-10-19