Teservis i silver
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CHARLES LAMB, teservis, 3 dlr, silver, Dublin 1896, bestående av: tekanna, sockerskål samt mjölkkanna, svängd form, dekor av rocailler, blommor, fåglar och maskeroner mm, sockerskål och mjölkkanna invändigt förgyllda, höjd 14, 15, 20,5 cm, totalvikt ca 1629 g
Bruksslitage, kannans lock stänger aningen ojämnt
824867
2020-10-24