Teservis i silver

Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver
Teservis i silver

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CHARLES LAMB, teservis, 3 dlr, silver, Dublin 1896, bestående av: tekanna, sockerskål samt mjölkkanna, svängd form, dekor av rocailler, blommor, fåglar och maskeroner mm, sockerskål och mjölkkanna invändigt förgyllda, höjd 14, 15, 20,5 cm, totalvikt ca 1629 g

Bruksslitage, kannans lock stänger aningen ojämnt

824867

2020-10-24