Krus 5 st stenmassa
Klubbat för:
1 300 SEK
2 000 SEK
KRUS, (5), från Gustavsberg och Rörstand, glaserat stengods, sk "stenmassa", i olika storlekar, med hängklar samt blomdekor, märkta undertill, höjd mellan 22-14 cm, diameter 30-14,5 cm
Bruks- samt åldersrelaterat slitage, ställvis med krackeleringar
824894
2020-10-16